Pták je osvobozen
8 listopadu, 2022
AI mi napsala milostný dopis
14 března, 2023

Doba je rychlá. Dokonce tak rychlá, že jsem úplně zapomněla, že my nekočkovaní jsme už měli být dávno mrtví podle expertů na kočkovir, kteří nám před rokem prorokovali krátký konec. Rok se s rokem sešel a většina z nás je tu dále – alive and kicking. Přesně takto totiž odpovídám na otázku, jak se mám, svým zahraničním přátelům, kteří podlehli mediální masáži à la Fauci. Zdá se, že Fauci i vir se definitivně rozhodli jít do penze, i když slibují, že budou občas v mediálním prostoru vystrkovat růžky. Výzkum kočkovirů, který Fauci a jeho kamarádi zagrantovali, byl přesunut kvůli americké legislativě do čínského Wuhanu, a když dnes nahlas řeknete, že to svinstvo (omlouvám se za slovo) jim nejspíš uniklo z kočkolaboratoře, už nejste „dezolát“, ale patříte mezi tzv. open minded, jako nedávno prohlásil Fauci.

Někteří novináři, experti a politici, kteří chtěli být před rokem „in“ a nenechat na odpůrcích lockdownů a kočkování nit suchou, v horším je nechali přetáhnout obuškem či jim zrušili bankovní účet, teď adorují statečné odpůrce lockdownů v Číně. Například kanadský premiér v akci dříve a aktuálně zde. Myslíte si, že on a podobní se inspirovali u Miloše Zemana v tom, že jen idiot nemění názory? Prý follow the science. Jen ty změny v „science“ nebo „dezinformacích“ jsou nějak moc rychlé. Jeden neví, co je co. Dříve třeba „grantové peníze“ od papeže šly pár stovek let v klidu té správné skupině, která obhajovala narativ, že Slunce obíhá Zemi a dezinformátoři jako Galileo, kteří propagovali heliocentrismus, měli vážný problém. Účet na Twitteru, popř. bankovní účet mu tehdy ale smáznout nemohli.

Minulý rok jsem na také na vlastní kůži vyzkoušela užitečnost vyhledávání na sítích podle hashtagů, jako jsou #bezpodminek a #fungujemebezpodminek. Když jsem vyrazila z naší malé vsi do té velké Prahy, potřebovala jsem se najíst a do restaurace bez průkazu o kočkování nepouštěli. Moje situace byla ještě komplikovanější protože, nejen že jsem pěkně mlsná a nejvíc mi chutná to, co si sama uvařím, navíc nejím maso, tak to opravdu nebylo jednoduché. I přes to se našlo pár podniků, včetně mého oblíbeného, kde mě rádi obsloužili a jednali se zdravým rozumem a jak se ukázalo později i v souladu s právem. Dokonce jsem nějaké nové restaurace i objevila. Nevykašlali se na mě a já se teď nevykašlu na ně a ráda zajdu. Jen malý postřeh, čím větší město a čím větší řetězec restaurací, tím více iniciativních blbců. To nebude náhoda.

Letos je všechno jinak. Pro naše média byl hlavním lékem proti kočkoviru tank a zrezivělé jaderné elektrárny ve Francii. Hlavní média změnila noty a zabývají se něčím jiným, např. zprávami ze života ekonomicky nejslabších spoluobčanů. To, aby lidé věděli, že nad nimi Damoklův meč pořád visí, jen má jinou podobu. A dá se na tom získat hodně prokliků. Mediální hvězdy minulého roku pohlasly, soudy jim zrušily všechna opatření, takže vyklidili scénu, popř. se odstěhovali do Finska. Zbyl jen Micík, který na mě občas vykoukne na Facebooku, aby mi celé to divadélko připomněl. Pro vás, kteří už nevíte, kdo je Micík, upřesňuji, že se jedná o kocoura známého profesora Flégra, který, byť celý život studoval kočičí toxoplazmózu, se stal médii protěžovaným expertem na kočkovir z Wuhanu. Psala jsem o něm v tomto článku.

Doba je rychlá a trošku postavená na hlavu. Pamatujete, jak nám říkali, že kočkování proti kočkoviru chrání proti přenosu? No, přátelé, on to nejproslulejší světový veterinář Albert Burla a jeho pomocníci z Pfizeru ani netestovali proti přenosu! Jak to tedy vzniklo a kde zůstali všichni ti fact-checkeři? I s účinností té látky jsou tam oficiálně nějaké otazníčky ve stylu: „Už tu klíšťovou encefalitidu mám navzdory překočkování popáté, ale zase s lehkým průběhem. A v některých zemích jsem zaznamenala posun a některým věkovým skupinám kočkování nedoporučují. Přes všechny důkazy, že kočkování, jak vlk sliboval, nezabírá, to pan profesor Flégr nevzdává a i tento podzim plošně vybízel občany k posilující dávce. Také zdarma testuje na toxoplazmózu, pořádá přednášky o kočkoviru a vydal knížku Milý Micíku, aneb Covid v Kocourkově. Jako správný influencer se hrozně rád fotí na Facebook a evidentně si to užívá. Micík se okoukal, pořídil si tedy kočičku Žofinku. Je to velká fešanda a dostává hodně lajků. Jen ty komentáře. Minulý rok měl pan profesor více příznivců než odpůrců, letos je to úplně naopak. Zdá se, že lidé celé to mediální kočkovidárium už prokoukli. Halelujah!

Z toho plyne poučení – aspoň pro mě.

  1. Nevěřit autoritám, hlavně ne slepě. S tímhle jsem nikdy neměla problém. Je dobré si to ale připomínat. Když lidmi oblíbená celebrita v televizní reklamě vybízí k aplikaci Bůh ví čeho do těla, je dobré zpozornět. Od herce je to úsměvné, aspoň já to tak vnímala. Horší je, když tohle začnou říkat v médiích lékaři a odlišný názor je potlačován a odborníci na slovo vzatí dehonestováni. Jelikož jsem zvyklá dělat mediální masáž už několik let (reklama na Vánoce, Black Friday atd.), poznám, když to někdo na vás vybalí a hraje nefér. A moc bych si přála, aby tohle vidělo i více lidí.
  2. Věřte hlavně sami sobě. Na to mám jeden trik a klidně vám ho prozradím. Funguje mi výborně. Hledejte jednotu duše a rozumu a z tohoto bodu dělejte hlavně ta důležitá rozhodnutí. Jak se to pozná? No, rozumu to dává smysl, má to logiku, máte k dispozici fakta. Navíc je to podložené dobrým pocitem, intuicí chcete-li. Máte radost z řešení, těšíte se, víte, že děláte dobře. Dobrý pocit bez rozumu, ani rozum bez dobrého pocitu vás životem tak dobře nepovedou jako jejich jednota. Nemusíte mně věřit, zkuste si to. Zkoušejte napřed na malých a rádoby nepodstatných věcech. Získáte důvěru a závažnější rozhodnutí budou hračka.
  3. Pozor na facebookové profily, které si získávají pozornost fotkami roztomilých kočiček a současně nejsou kočičí kavárna ani útulek. A jsme zase u tebe, Micíku. Byl jsi zneužit pro upoutání pozornosti a zlepšení organického dosahu. A takových kočiček se jistě najde více – #metoo. 🙂

Nic jiného než soulad intuice a rozumu nám nezbývá. Kdo se nepoučil z Micíka, třeba se poučí z toho, co se nyní odhaluje na Twitteru. Sledujete to? Tak oni nám opravdu lhali? Filtrovali informace? Banovali nepohodlné účty na pokyn administrativy politiků? Nevhodné účty měly algoritmicky nastavený nižší dosah? Follow the science? Opravdu? Thank you, Elon.

 

Věra Kepková
Věra Kepková
Online Marketing Manager ve firmě WTFdigital, s.r.o.

Comments are closed.

KONTAKT