Dárečky letos naděluje Alibaba!

Čekáme na příchod Mesiáše
10 listopadu, 2017
#FikusNaHrad!?
31 ledna, 2018

Ježíšek? Ten Vám vyjde pěkně draho! Objevte kouzlo levných asijských e-shopů. Když vynecháte kosmetiku (máme přeci jen jinou pleť než Číňani) a nabídku erotických pomůcek (máme přeci jen jiné zvyky/velikosti než Číňani), můžete skvěle nakoupit. Skoro všechno kupuji na internetu a jelikož jsem nedávno sháněla dárek pro dítě, tak mi neunikla široká nabídka smart hraček. Některé z nich, zvláště ty z asijských e-shopů, překonaly moje představy, co je vůbec na trhu v dnešní době k mání.

  • Mini-Dron na focení selfieček

Selfie tyč můžete vyhodit. V módě jsou teď malé drony, které vypustíte do vzduchu a oni Vás za to budou fotit ze všech možných úhlů. Takže pokud si vaše náctiletá ratolest potrpí na focení selfíček, máte ideální dárek. Moc nechápu, proč je tento výrobek někde zařazený mezi tzv. „edukativní“ hračky, které podporují zdravý vývoj dětí. Nevidím na tom nic moc edukativního, snad kromě procvičování zacházení s moderní technologií à la cvičená opička, která umí fotit a sdílet.

  • Barbie: Model Růžová štěnice

Není to úplně novinka. Panenka Hello Barbie již nějakou dobu existuje. Její konkurenční výhoda je možnost připojení k wi-fi a následná interakce s dítětem. Tato panenka totiž umí mluvit a holčičky s ní vedou jednoduchou konverzaci. Panenka potřebuje wi-fi připojení a na jedno nabití vydrží přibližně jednu hodinu povídání. Je tu ale podstatný nedostatek. Dá se snadno hacknout a tím pádem pak slouží jako nástroj k odposlechu Vaší domácnosti. Prodávala se i na Alza.cz, ale prodej byl ukončen. Že by to byl důvod? Pokud ji opravdu chcete, kupte si ji v asijském e-shopu. Skandály týkající se ochrany osobních údajů Asiaty moc netrápí.

  • Robotický pavouk (a další zvěř)

Vypadají docela děsivě, ale děti je budou zbožňovat, protože jim připomínají prostředí počítačových her. Počítačové hry je vůbec kapitola sama pro sebe. Často jsou plné násilí, což jen odráží zoufalý stav naší společnosti, která si násilí žádá, připadá jí atraktivní a ráda za něj zaplatí. Takže proč v tom nevychovávat mládež, že? Vybírat můžete z množství bojových robotů, tarantulí a dinosaurů. Dokonce i chudák mravenec existuje v bojové verzi. Aspoň že holčičkám doporučují celkem hezkého robotického psíka růžové barvy, který díky robotickým senzorům reaguje na pohlazení a umí i tancovat.

  • Ruská ruleta

Nejprve jsem si myslela, že špatně vidím. Není to tedy úplně digitální dárek, ale to, že se něco takového prodává, mě docela šokovalo. Existuje i japonská verze, která je propracovanější a krutější. Nepřímo mě to donutilo se nad těmi Japonci více zamyslet. Jak krutý to národ! Sama jsem si nedávno pořídila sadu japonských nožů do kuchyně, jež proslavila jejich nekompromisní ostrost a vysoká odolnost. Na vaření super. Nicméně některé hračky by Japonci fakt vyrábět neměli. Ruleta, díky Bohu, není v kategorii edukativních hraček, ale prostě jen hraček pro zábavu… Ale stejně mi nejde do hlavy, proč se taková věc vůbec vyrábí a prodává. Asi proto, že to lidé kupují. ☹ Také byste ji dětem koupili?

Nabídka více či méně šílených smart hraček je opravdu veliká. Možná jste jejich nadšenými příznivci a mít pod stromečkem robotického mravence je Váš velký sen. A proč ne? Nemám právo soudit… Udělejte si krásné Vánoce podle Vašich představ a přání a prožijte je s lidmi, které máte rádi.

Za celý náš on-line tým Vám přeji: šťastné a veselé… A přiměřeně digitální. 🎄

Věra Kepková
Věra Kepková
Online Marketing Manager ve firmě WTFdigital, s.r.o.

Comments are closed.

KONTAKT