Kočkování aneb tipuji, kdo už si ani nemňoukne

Milý Micíku…
11 června, 2021
#WTFun 2021
12 prosince, 2021

Nedávno jsem si říkala, do jaké škatulky si mě asi zařazuje algoritmus Facebooku, když si vyhodnocuje moje aktivity na síti. Škatulka milovníka koček je jasná již od prvopočátečních aktivit na mém profilu. Dále už je to sporné, protože jedna věc je něco na Facebooku lajkovat a druhá věc je něco si myslet. To druhé Facebook nevyhodnotí, protože do hlavy vám zatím nevidí. Hurá!

Kočkování – velké téma tohoto roku. Neusiluji o to být součástí nějaké homogenní informační bubliny. Naopak. Stojí mi za to dívat se na věci z více úhlů, než si udělám vlastní názor. Bublina je pohodlná, ale zrádná v tom, že si začínáte myslet, že všichni lidé se (ne)kočkují, což v důsledku zkresluje vnímání reality. Pak jsou tu dezinformace a různé konspirační teorie, které se v digitálu snadno šíří. Není to úplně jednoduché, protože informačního balastu je fůra, pravda jen jedna a někdy ani nemáte možnost se jí dopátrat. A cenzura? Jak to tak vypadá, ta tu s námi byla, je a asi bude.

Slovo kočkování používám proto, abych trošku facebookovým robotům ztížila práci. A pro manuální schválení a tzv. „factcheckery“: Toto je opravdu satirický blog, a tak se trochu bavte s námi!

V tomto článku bych ráda sdílela pár zajímavých profilů osobností, které dle mého skromného názoru stojí za sledování. U některých je velká šance, že budou brzy ze sociálních sítí odstraněny, protože momentálně nepatří do správného myšlenkového proudu. Možná jen zatím. Třeba lidé a firemní účty, kteří na profilech sociálních sítí přehnaně sdíleli názor, že kočkovir unikl z jakési veterinární kočko-laboratoře v Číně, přišli o svůj profil do doby, než se z toho stala jedna z oficiálních vyšetřovacích verzí v USA. Svět je přeci krásně pestrobarevný, tak proč podporovat jen jeden monopol na pravdu? Je to pestré v tom, že si můžete vybrat, čemu a komu chcete věřit a koho sledovat. Prostě „Země je placatá, je středem Vesmíru, a přece se točí!” Hlavně, že se na zprávy v on-linu kliká, experty na pravdu za to někdo platí a fanoušci na sociálních sítích rostou jak houby po dešti!

Dr. Anthony Fauci

Šéf Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci. A představte si, také poradce všech amerických prezidentů od Ronalda Reagana dále. Velký obdiv, jak to mohl vydržet. V době pandemie také miláček většiny mainstreamových médií, která omámila část americké populace, aby si kupovala hrnečky a trička „Fauci is my Hero“. Časopis Guardian šel dokonce tak daleko, že ho prohlásil za nejvíce sexy žijícího muže současného světa. Všimněte si ale, že když zadáte do Googlu „dr fauci is my hero t shirt“, objeví se některým z vás určitě i trička s jinými nápisy, třeba „Arrest Fauci” nebo „Fauci wanted”. A to, jaké vám strýček Google nabídne triko, bude záležet nejspíš hlavně na vašem postoji ke kočkování. Svůj názor na pana doktora a jeho vazby na financování výzkumu kočkoviru ve Wuchanském institutu má i americký senátor Paul Robert, který Fauciho před Senátem pravidelně griluje, ale pan doktor se jen tak nedá.

Bude Dr. Fauci poradcem dalšího prezidenta, který přijde po Bidenovi? 30% (Myslím, že ho mňoukání přestane jednou bavit.)

Dr. Robert Malone

Americký virolog a spoluvynálezce mRNA vakcín. Na internetu se můžete na více místech, včetně jeho profilu na Wikipedii, dočíst, že se podílel na šíření dezinformací ohledně kočkování. Je nicméně velmi zajímavé sledovat jeho twitterový účet. Já mám pocit, že jen nesdílí tzv. povinné nadšení, vidí i určitá rizika kočkování, vyzývá k opatrnosti a nezávislé vědecké diskusi. A z podtextu cítím, že si určitě nepřeje, aby některé scénáře vyšly. Česká oficiální média ho nezmiňují, a přestože tomu za kočku rozumím, mám pocit, že je to takový profesor Beran amerického střihu, ale rozhodně ne konspirátor. Na Facebooku už domňoukal, ale na Twitteru ho stále najdete.

Twitter: https://twitter.com/RWMaloneMD

Bude jeho profil smazán?  50%. (Nevím, nevím, podle mě dlouho mňoukat nebude. I když na Twitteru prý najdete i mluvčí Talibanu.)

prof. Jaroslav Flegr alias Micík

Evoluční biolog a parazitolog s další specializací na strašení a sociální sítě. Má ke kočkování jako Dr. Fauci velmi kladný vztah a užívá si v médiích (ne)zaslouženou pozornost. Možná ho Dr. Fauci jako „sexsymbol v USA” inspiruje a chtěl by sbalit nějakou opravdovou kočku než jen Micíka. Já bych mu to přála, pořád jedí s Micíkem spolu jen tlačenku. Psala jsem o něm v předchozím článku. Skepticky čekám, že teorii mrazáků a krematorií na mrtvoly bez kočkování opráší nejpozději po volbách. A čím více jeho profil na Facebooku pozoruji, tím víc mám podezření, že může být takový PR influencer. Dřív zvali doktory na konference v exotických zemích, teď je vše on-line, tak co takhle profesionálně vedené profily na sociálních sítích jako bonus? Ty, Marku Prchale, který se staráš o facebookový profil našeho pana premiéra, že ty máš jako vedlejšák pana profesora? Ten modrý puntík měl nějak rychle. 🙂

Facebook: https://www.facebook.com/prof.jaroslav.flegr

Bude jeho profil smazán? 0% (Ten bude mňoukat dlouho. Profily s modrým puntíkem jsou profily významných a prověřených osobností.)

Lukáš Pollert

Kardiolog, sportovec a olympijský vítěz. Má můj velký obdiv. Kde bere čas věnovat se sociálním sítím, netuším. Současně u něj nemám podezření, že by tuto službu narozdíl od profesora Flegra outsourcoval. Ke kočkování přistupuje opatrně. Pracuje v nemocnici. Ví, že se spousta lidí hrozně bojí a když se nechají kočkovat, tak jim to minimálně psychicky pomůže. Je to trošku rýpal, ale to mě baví sledovat. Teď před volbami si několikrát rýpnul do různých politických názorů a myslím, že mu to vždy příslušní potrefení zastánci i odpůrci těchto názorů sežrali jako kočka rybu i s navijákem. Používá zdravý rozum, říká věci na rovinu a toho si vážím. Klidně na Facebook napíše, že každý třetí na JIPu je plně nakočkovaný, ale momentálně se jejich zdravotní stav svádí na jiné nemoci než na tu, kvůli které se nechali kočkovat. Myslím, že by byl raději, kdyby si ho lidé brali více k srdci, víc sportovali, hýbali se, lépe se stravovali. A že to je i jeho cílem. Konečně on pak spoustu z těch, kteří se těmito radami neřídí, zachraňuje.

Facebook: https://www.facebook.com/lukas.pollert.16

Bude jeho profil smazán? 0% (Bude mňoukat dlouho, dostal od Facebooku modrý puntík stejně jako profesor Flegr.)

Ivan Bartoš

Tohle je hodně zajímavý profil. Občas tedy na Facebook napíše něco, co musí rychle smazat, protože je to lež, viz zápas s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem v mladších žácích při věkovém rozdílu 10 let. Dělá zelenou politiku, asi mu připomíná barvu jeho oblíbené rostliny. Já si na něj a na primátora Hřiba vždy vzpomenu, když jedu po Praze autem. Když si nedáme pozor, udělají nám z D1 cyklostezku. Vypadá to, že jízdní kola budou v Praze rychlejší dopravní prostředek než auta a kočku na našich dopravních tepnách už jen tak snadno nepřejedete, což mě těší. O kočkování se vyjadřuje opatrně, zvlášť teď před volbami ví, že si musí na kontroverzní témata dávat pozor. Gólů do vlastní branky už bylo dost.

Facebook: https://www.facebook.com/PiratIvanBartos

Bude jeho profil smazán? 0% (Ten bude mňoukat, až se kočka bude zelenat. Modrý puntík i zde.)

Karel Janeček

Matematik, vizionář, autor volebního systému D21 a ještě pocitově dodám, že člověk se srdcem na pravém místě. Ví, že pouze peníze ho šťastným neudělají, a tak vedle ambiciózních podnikatelských projektů pomáhá těm, kteří to potřebují. Všechny vaše dary násobí zlatým řezem. Za naši firmu jsem velmi ráda, že můžeme trochu přispět znalostmi internetové reklamy k úspěchu projektů Znesnáze21.cz a Nadačního fondu pomoci Karla Janečka. Ke kočkování se staví jako ke svobodné volbě a bojuje proti dikriminaci v souvislosti s represemi.

Facebook: https://www.facebook.com/kareljanecekcz

Bude jeho profil smazán? 10% (Mňouká o celé řadě zajímavých a společensky prospěšných projektů.  Toho Facebook nechá žít.)

Luc Montaiger a vaginace nebo vakcinace

Narazila jsem na něj náhodou. Jedná se o renomovaného francouzského virologa, nositele Nobelovy ceny za objevení viru HIV. Procvičuji si příležitostně francouzštinu a přečetla jsem si několik velmi zajímavých rozhovorů. Profesor Montaigner je přesvědčený, že virus byl uměle vytvořen a že masivní kočkování přispěje k tvorbě dalších mutací. To je zajímavé tvrzení. Nyní vezměte v úvahu situaci v Izraeli, kde byli lidé nejrychleji nakočkováni a jak se tam situace vyvíjí dnes. Názor si udělejte sami.

Facebook: Tento starý kocour vytvoření profilů na sítích ignoruje, takže ho není možné smazat. Geniální strategie. Nedivím se mu. Můj děda se na Facebook po osmdesátce už taky nehrnul. Ale i po 80tce můžete být ve formě a občasným malým přeřeknutím jako pan profesor Pafko můžete pobavit celou ČR.

Link na jeden z jeho rozhovorů:

Les variants sont-ils créés par les vaccins, comme l’affirme un ancien prix Nobel ?

Alex Berensen už domňoukal aneb Jak se všechny kočky mýlí

Známý americký spisovatel, dřívější reportér The New York Times, autor několika detektivních románů, pro sebe používal občas pojem vědecký novinář, autor několika konspiračních teorií během pandemie. Stovky tisíc sledujících na Twitteru a miliony diváků pořadů na TV Fox News. Více na jeho profilu na Wikipedii. Chcete-li se bát a konspirovat, můžete začít odebírat jeho příspěvky zde. Chcete-li vědět, v čem se Berensen mýlil, přečtěte si článek The Pandemic’s Wrongest Man. V článku se dočtete, že se mýlili vlastně částečně všichni včetně Fauciho, jen Berensen nejvíc. A protože je článek z dubna 2021, uvědomíte si, že se mezitím ve státu Izrael ukázaly nové skutečnosti (další vlna, rizikové skupiny se neobejdou bez posilující kočkodávky). Takže se pro změnu zmýlil i autor článku dehonestujícího Berensena. Ten už mezitím přišel o profil na Twitteru.

Jak vidíte, je o čem přemýšlet a můžete si vybrat, čemu chcete uvěřit. Informace se na nás valí ze všech stran, což může být vyčerpávající. Já jsem se momentálně uchýlila k informační dietě. Je pár dní před volbami, naše média se věnují otázkám pouze kolem voleb. Nic mi to nepřináší, tak se tím nezabývám. Čtu pouze novinky z oboru, zajímavé věci chystá Google i Facebook. A večer si dávám romanticko-erotický román, to aby mi strýček Google nelezl do snů.

Kočkujte se, jak chcete, ale hlavně posilujte imunitu a žijte dobře!

 

Věra Kepková
Věra Kepková
Online Marketing Manager ve firmě WTFdigital, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KONTAKT