Albertův novoroční dopis

Vyhraje kačer?
15 října, 2016
Digitální detox
20 února, 2017

Milý čtenáři,

jelikož možná sleduješ můj Facebook a možná ses stal i mým fanouškem, tak jsi mě již zahlédl v některém z příspěvků. Je to tak, inkarnoval jsem se do 21. století. A polepšil jsem si. Už nejsem tím nepoužitelným vědcem, který si bez pomoci nezaváže ani tkaničky u bot, ale stal jsem se digitálním konzultantem. Umím poradit, leccos nastavit, analyzovat, optimalizovat a samozřejmě také vystavovat faktury. Poslední zmíněné dělám obzvláště rád.

Můj příchod na tento svět nebyl jednoduchý. Ta paní, co mě vyráběla, to nejprve vůbec nepochopila. Moje chytrá hlavička se hloupě kývala ze strany na stranu a s držením rovnováhy to také nebylo valné. Takže jsem se zrodil až na druhý pokus, a to z rukou šikovných německých (!) ručiček, které se živí výrobou strašidel a vampýrů s působností po celé Evropě. Moji kolegové měli strach, aby ze mě nebylo strašidýlko a prosili, abych vypadal jako hezký klučina s roztomilými šedými vlásky. Povedlo se. Když se na sebe podívám, tak se musím ivánkovsky pochválit…

Jak určitě víte, jsem tvůrcem slavné teorie relativity, pod kterou si většina lidí představí vzorec E = mc2. Skoro každý ho zná, ale málokdo ví, co jsem tím vlastně chtěl říct. Jak smutné…

Jednou, těsně po své inkarnaci, jsem takhle seděl u vína a přemítal nad rychlostí, jakou stačím vystavovat faktury. V té souvislosti mě napadlo, jak vlastně definovat a vypočítat ochotu lidí k práci a současně to udělat tak, aby to tentokrát pochopili všichni a ne jen hrstka fanoušků fyziky. Inspirací mi byl název naší firmy WTF digital a tvar mého slavného vzorce. A tak vznikl vzorec výpočtu ochoty k práci.

W = t f2,

kde:

W = willingness to work (ochota k práci),

t = time available (čas k dispozici),

f = fee (poplatek klienta).

Ochotu k práci jsem tedy definoval jako součin času, který má člověk dispozici a kvadrátu hodnoty peněz, jež je mu klient ochoten za daný čas zaplatit. Její jednotku jsem na svou počest rovnou pojmenoval podle sebe – albert :-).

Kolegové byli z mého vzorce nadšeni a jednomyslně rozhodli, že ho i s mojí maličkostí umístí na firemní roll-up. Když jsem se ale na roll-up dlouze podíval, zjistil jsem, že to stejně moc jasné není a že i tato teorie je velmi relativní.

Kolik albertů stojí hodinová konzultace? Podle vzorce jeden albert = sekunda x USD2. Ale v praxi? To záleží… Pro někoho jsem drahý, pro jiného levnější a je pár věcí, které jsem udělal i zdarma, protože jsem chtěl podpořit dobrou věc.

Jak tedy vypadá můj den?

Je to hodně různorodé. V každém případě na počítači trávím nezdravé množství času, takže se pak musím dlouze protahovat, abych nechodil přihrbený jako někteří moji kolegové. Také cvičím hodně jógu a doufám, že tento rok už začnu konečně stát na hlavě nebo aspoň ovládnu pozici netopýra, což bude mít blahodárný účinek na mé mozkové závity. Na to se fakt těším. Také u práce rád poslouchám hudbu. Obzvlášť tu z dob, kdy ještě internet neexistoval. Má na mě uklidňující účinek a připomíná mi mou předchozí inkarnaci, kdy vrcholem pokroku byla televize, která tehdy ještě plnila vzdělávací funkci.

Všichni, kdo mě zatím viděli, ze mě byli nadšení a říkali, jaký jsem fešák. Některým jsem dokonce dovolil, aby se se mnou vyfotili. Focení selfie mě docela baví. V minulé inkarnaci jsem si ho moc neužil, takže teď to hodlám napravit. Můžeš začít sledovat můj Instagram, kam začínám pomalu, ale jistě umisťovat fotky se svými příznivci.

Tak se měj zatím prima, pořádně oslav vstup do roku 2017 a já se zase brzo ozvu.

Albert

Věra Kepková
Věra Kepková
Online Marketing Manager ve firmě WTFdigital, s.r.o.

Comments are closed.

KONTAKT