Karanténa – zlatý čas všech introvertů
8 dubna, 2020
Buď jako BOB!
9 října, 2020

Nejsem tam často, ani to není moje oblíbená sociální síť. Na Twitter se ale jednou za čas přihlásím, protože mám zde své oblíbence. Za Čechy budu jmenovat pana Ovčáčka, u kterého se občas zakuckám, ale jinak mu fandím. A pak samozřejmě Leoše. Býval na Twitteru aktivnější, ale jelikož mu víc funguje Instagram, tak své síly a promo akce upíná hlavně tam. Na druhou stranu, snad jako jediná česká celebrita posílá v rámci #dobroden na charitu takovou část peněz, kolik má momentálně followerů. A to určitě stojí za obdiv.

Co za obdiv moc nestojí, je Twitter v rukou cholerika, který ho používá jako žumpu pro své emoce, do které se vy…, popřípadě vy…, s tím rozdílem že, možná ti to, Donalde, nikdo neřekl, ale nejde to spláchnout, tudíž to nezmizí nenávratně v kanálu. Naopak. Google tě má rád a indexuje tvé tweety docela vysoko, takže si snadno můžeme leccos dohledat. Už víme, že máš rád hlavně sám sebe, že celý tvůj svět je o „me, myself and I“. A že nedáš ani „fuck“, pokud Hillary skončí za mřížemi, a že je to vlastně docela „fun“, že Amerika má největší počet nakažených covidem19, protože jsme světovou jedničkou v počtu testovaných. A to je prostě „amazing“!

My, co docela často koukáme do analytiky, tak víme, že se dají čísla interpretovat různými způsoby, záleží na tom, ke komu mluvíme a jaká fakta chceme zdůraznit. Jelikož IQ americké populace se dlouhodobě snižuje, máš to stále lehčí a lehčí. Hloupější slyší samá pozitivní silná slova, jako jsou: amazing, tremendous, extraordinary… Jeden by nabyl dojmu, že v USA je to teď ráj na zemi. Pro politiku je důležité ovládat média, buď si je rovnou koupit, tak jako si třeba u nás Jaromír Soukup koupil TV Barandov, kde sám vystupuje a ovlivňuje veřejné mínění, nebo si média pronajmout a založit účet např. na Twitteru a přes něj ovlivňovat veřejné mínění. THE BEST je ale mít obojí, jako máš ty. Jednak pěstuješ přátelské (a asi i jiné) vztahy s Fox News TV, v Americe známé jako Trump TV, ale také máš profily na všech důležitých sociálních sítích. A na Twitteru to stojí za to!

Jsou zde k nalezení následující perličky, jak máš potřebu se vyjadřovat na různá témata:

Krása žen:

„@ariannahuff is unattractive both inside and out. I fully understand why her former husband left her for a man- he made a good decision.”

link: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/240462265680289792

Moje IQ:

“Sorry losers and haters, but my I.Q. is one of the highest -and you all know it! Please don’t feel so stupid or insecure,it’s not your fault”

link: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/332308211321425920

„Láska k Barackovi“ a Rusku:

“Russian leaders are publicly celebrating Obama’s reelection. They can’t wait to see how flexible Obama will be now.”

Link: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/266618875758645248

Boj proti terorismu:

“If the morons who killed all of those people at Charlie Hedbo would have just waited, the magazine would have folded – no money, no success!”

Link: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/555367040907612160

Soucítění s hlupáky:

“Every time I speak of the haters and losers I do so with great love and affection. They cannot help the fact that they were born fucked up!”

Link: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/516382177798680576

Poměrně novou zprávou je, že Twitter začal komentovat Trumpovo příspěvky, což si dovolil docela dost. Je vidět, že vedení Twitteru bude v nacházejících volbách volit demokraty a snaží se Donaldova tvrzení uvádět na „pravou míru“. Cenzura se vplížila na sociální sítě… Kdo bude další cenzurovaný? Mají na to sociální sítě právo? Dle mého názoru demokracii zvoní hrana a začíná se ukazovat, co bude dál. Nebude se tomu říkat diktatura, ale bude to mít s diktaturou hodně společného. Mně by se líbil název technokracie. A ti, kdo budou mít přístup k zavádění a ovlivňování nových technologií, nám budou vládnout.

Věra Kepková
Věra Kepková
Online Marketing Manager ve firmě WTFdigital, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

KONTAKT