(A)sociální sítě
27 ledna, 2016
Milujte své hejtry
29 března, 2016

Pokud jste náhodu propadli aplikaci Instagram a mít tam skvělé fotky je pro vás otázka života a smrti, pak potřebujete instagramového manžela. Jak poznat ideálního adepta? Dejte si inzerát a třeba budete mít přítele i ochotného fotografa v jedné osobě. Inzerát by mohl znít třeba nějak takhle:

  • Vlastníš dostatečně chytrý telefon? (nejlépe IPhone6) Sorry, ale budeš si muset vymazat všechny aplikace, aby bylo místo na moje fotky.
  • Jsi velice, ale opravdu velice trpělivý? Budeme fotit tak dlouho, dokud výsledek nebude perfektní.
  • Ovládáš perfektně aplikaci Instagram a máš tam také účet? Co nemáš a nebudeš mít, je čas ho plnit svými fotkami. Kapišto?
  • Máš smysl pro kompozici a nebude Ti vadit, že v epicentru prostorové kompozice budu pouze já?
  • Máš řidičský průkaz, vlastníš auto, takže o víkendu budeme vždy jen spolu a fotit náš perfektní život?
  • Nebráníš se totálnímu nasazení? Jsi smířen s faktem, že budeš lidská selfie tyč, takže pro dobrou fotku uděláš vše?
  • Víš, proč je Valencia lepší než Mayfair či X-PRO II? Super, tak můžeme začít.

PS: Za práci neočekávej peníze, vše, co děláš, je ve jménu lásky k Tvé instagramové ženušce.

Pokud si myslíte, že tento džob žádný muž dobrovolně dělat nebude, tak to jste se setsakra spletli. Toto video přináší svědectví mužů, kteří pro „slávu“ svých drahých poloviček fotí, až mají křeč v palci a tik v oku. Říkají si instagramoví manželé a jsou neopěvovanými hrdiny digitálního věku. Stojí za každou úspěšnou módní či lifestylovou blogerkou, které by bez ochoty těchto mužů vůbec nebyly tam, kde jsou. Oni jen mlčky dělají svoji práci, často z lásky.

V prosinci roku 2015 už o nich napsal i zpravodajský server BBC, snažíc se přihrát trochu popularity na jejich stranu. Zaslouženě. Více zde. Vždyť kolikrát pro dobrou fotku riskují své zdraví. Na stránce www.instagramhusband.com si můžete přečíst příběh Kevina, který si při fotografování své přítelkyně doslova a do písmene zlámal kosti. Budiž mu to nakonec přičteno k dobru, protože při „držkopádu“ ze střechy se člověku buď rozsvítí, nebo mu definitivně zhasne. Kevinovi se naštěstí rozsvítilo a došlu mu, že takhle to dál nejde, a začal situaci konečně řešit.

Jenže nebyli by to Američani, kdyby na všechno hned neměli psychiatra nebo aspoň nějakou podpůrnou komunitu, kde by se scházeli a společně lamentovali. A tak v duchu amerického přísloví „missery loves company“ se děje zhruba následující. V rámci zvýšení všeobecného povědomí zavedli napříč sociálními sítěmi hashtag #instagramhusband. Dále pak posvětili svoji komunitu a pořádají pravidelné dýchánky. Někteří dokonce věří – a troufám si říct, že to bude ta chytřejší minorita – že nejlepším lékem na jejich trable bude Jack Daniels Tennessee Whisky. A co sluníčkáři? Inu, ti pro změnu věří, že existují „spirituální“ techniky, které jim uleví, jako třeba prostřelit kulkou Iphone6, jak je vidět v tomto videu.

Čím jsem starší, tím více se divím, co všechno dokáže muž udělat pro ženu a naopak. Někteří samozřejmě nehnou ani prstem, ale spousty z nich si zase ten prst samým mačkáním telefonu otlačí. Ano, fotit svou drahou polovičku pro její blog je určitě záslužné, ale stejně naprosto nepřekonatelným důkazem lásky je pro mě muž, který se místo foťáku raději chopí žehličky. Co vy na to, dámy?

Věra Kepková
Věra Kepková
Online Marketing Manager ve firmě WTFdigital, s.r.o.

Comments are closed.

KONTAKT